بهداشت فرزندان هنگام رفتن به مدرسه
زندگی سالم

صفحه اصلی سلامت زندگی سالم بهداشت فرزندان هنگام رفتن به مدرسه

بهداشت فرزندان هنگام رفتن به مدرسه

بهداشت فرزندان هنگام رفتن به مدرسه

دختران مراقب موها یشان در مدرسه باشند گرچه روسری و مقنعه از موها در برابرگرد و خاك مواظبت می نماید‌ اما هواخوری و استفاده از آفتاب را در موی سر بسیار كم می‌كنند. در نتیجه ممكن است بیماری های قارچی، موخوره، كدری رنگ مو و… را دربر داشته باشد . پس به همین دلیل با شروع مدرسه و استفاده از مقنعه در بچه ها باید از سلامت موی آنها مطمئن باشیم .

بهداشت فرزندان هنگام رفتن به مدرسه

یکی از مشوق های بچه برای رفتن به مدرسه در سال جدید تحصیلی همواره تهیه لوازمات و ملزومات تحصیلی جدید مانند کتاب ، دفتر ، کیف و کفش بوده است . همانطوری که تجربه نشان داده است و خود تجربه کرده ایم هیجان و اضطراب یک سال تحصیلی جدید همیشه در لابلای این خرید های رنگارنگ گم می شوند .
البته هستند بچه های که منتظر بازگشایی مدرسه هستند چرا که دوباره زمان دیدار با دوستان فرا می رسد و بازی و شیطنت ها دوباره شروع می شود . از این گروه که بگذریم می ماند همان بچه های که یکی از دلخوشی هایشان خرید وسایل مدرسه مانند کیف و کتاب و کوله پشتی می باشد .
 حال وظیفه والدین است تا با بچه ها همراه شوند تا وسایل به خصوص کوله پشتی را به درستی انتخاب نمایند .
همانطور که می دانید اگر کوله پشتی به درستی انتخاب نشود ممکن است صدمات غیر قابل جبرانی در آینده برای فرزندانمان داشته باشد .در زیر برخی از اثرات منفی که استفاده طولانی از کوله پشتی غیر استاندارد دارد را بیان می کنیم .
•    -درد در ناحیه سر و گردن به دلیل فشار کوله پشتی بر اعصاب و عضله
•    -فشار به مهره ها و ستون فقرات
•    -تنگی نفس به دلیل و فشار به قفسه سینه به خاطر سنگینی كوله و كشش به عقب كوله
•    -ایجاد برجستگی در استخوان‌های كمر و پشت که به اصطلاح می گویند فرد قوز کرده است‌
•    - گرفتگی عضلات و درد درناحیه كمرو لگن
دختران مراقب موها یشان در مدرسه باشند
گرچه روسری و مقنعه از موها در برابرگرد و خاك مواظبت می نماید‌ اما هواخوری و استفاده از آفتاب را در موی سر بسیار كم می‌كنند. در نتیجه ممكن است بیماری های قارچی، موخوره، كدری رنگ مو و… را دربر داشته باشد . پس به همین دلیل با شروع مدرسه و استفاده از مقنعه در بچه ها باید از سلامت موی آنها مطمئن باشیم .
توصیه می شود مسئولان مدرسه شرایط را طوری فراهم نمایند تا بچه‌ها بتوانند در مدرسه و سر كلاس ، مقنعه ‌شان را دربیاورند.
همواره موها را کوتاه نمائید
كوتاه بودن موها به حفظ بهداشت و سلامت موی سر در مدرسه بیشتر كمك می‌نماید به خصوص در دختران كه از مقنعه استفاده می نمایند.
موها و کف سر به آفتاب نیاز دارد
پس به صورت منظم در روزهای تعطیل با فرزندخود به پارك مخصوص بانوان بروید و اجازه دهید موهای فرزندتان بدون پوشش مقنعه یا روسری در معرض نور آفتاب قرار بگیرد . آفتاب مشكلات احتمالی كف سر را از بین می‌برد.
هوا خوری
زمانی که از مدرسه به منزل آمده اید بلافاصله مقنعه یا روسری را از سر برداشته و اگر موها را بسته‌اید ، آنها را باز نمائید .
موها را محکم نبندید
اگر فرزند شما مو های بلند دارد ، بهترین روش برای سلامت موهای او ، بافتن یا گیس کردن مو می باشد. اگر مو های اوبه قدری نیست كه بتوان آنرا بافت و یا آن قدر كوتاه نیست كه بدون جمع كردن زیر مقنعه بماند حتما آن را با كش پارچه‌ای به نحوی كه به ریشه مو فشار نیاورد ببندید . حواستان باشد هیچ‌ وقت موها را زیر مقنعه یا روسری باز نگذارید.
شست و شوی منظم موها
باید یک برنامه منظم هفتگی برای استحمام فرزندتان داشته باشید پیشنهاد ما یک روز درمیان است اما اگر در دوره بلوغ به سر می برند یا به دلیل تحرک بالای بدنی عرق زیادی در طول روز می کنند بهتر است در شست و شو های خود از شامپوی روزانه استفاده نمایند .

جهت فرق سر را تغییر دهید
شاید شما جزء آن دسته از والدینی هستید که همیشه مدل بستن موی دخترتان به یک سبک از وسط یا بغل است . باید بدانید که دیگر وقت آن رسیده تا مدل فرق سر فرزند خود را تغییر دهید تا از آسیب های که به تار مو می رسد جلوگیری نمائید .
مقنعه را به صورت منظم بشوئید
ممکن است لباس مدرسه مانند مانتو وشلوار فرزند تان را در طول هفته یک بار بشوئید اما در خصوص روسری یا مقنعه فرزندتان پیشنهاد می شود در فواصل دو تا حداکثر سه روز مقنعه و روسری ها شسته شوند و حتما در زیر نور افتاب خشک شده و بعد از آن با اتوی داغ آن ها را اتو کنید .
مراجعه به پزشک را فراموش نکنید
و در پایان در صورت هر گونه وضعیت مشکوک در پوست سر یا موها در اولین فرصت با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید .

 

برچسب ها


اشتراک گزاری

مطالب مشابه

تا کنون هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که در مورد این موضوع نظر می دهد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی فرم ورود

آخرین ویدیوها

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - خیابان فجر - کوی مدائن - پلاک ۱۸ - طبقه سوم
تلفن: 02188848073
فکس: 02188848073
رایانامه: info@sibeaval.ir
ما را روی نقشه ببینید