آیا شما این 5 اشتباه را انجام می دهید
زندگی سالم

صفحه اصلی سلامت زندگی سالم آیا شما این 5 اشتباه را انجام می دهید

آیا شما این 5 اشتباه را انجام می دهید

آیا شما این 5 اشتباه را انجام می دهید

اگر در بهداشت فردی خود دقت و حساسیت نداشته باشیم خطر مبتلا شدن به انواع بیماری ها را در جامعه افزایش می دهد که این مسئله ممکن است زندگی اجتماعی فرد و جامعه را تحت تاثیر خود قرار می دهد .

اگر در بهداشت فردی خود دقت و حساسیت نداشته باشیم خطر مبتلا شدن به انواع بیماری ها را در جامعه افزایش می دهد که این مسئله ممکن است زندگی اجتماعی فرد و جامعه را تحت تاثیر خود قرار می دهد .
به گزارش مدیکال دیلی 5 اشتباه رایجی که افراد آن ها را بی اهمیت می دانند ، که باید پرهیز کرد
بدون جوراب کفش نپوشید
پای شما در طول روز به دفعات عرق می کند که پوشیدن جوراب باعث جذب عرق می گردد که این مسئله از اهمیت بالای برخوردار است . لازم است بدانید که علاوه بر بوی بد پا افرادی که از جوراب استفاده نمی کنند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های قارچی هستند پس توصیه می شود همیشه چند جفت جوراب تمیز داشته باشید .
شما می توانید برای از بین رفتن رطوبت داخل کفش از چای خشک استفاده نمائید به این ترتیب که چای حشک را در کیسه ای کوچک ریخته و در طول شب داخل کفش قرار می دهید تا رطوبت کفش را بگیرد .
حتما شانه و قلمو های آرایشی را بشوئید
آیا می دانید برروی شانه و قلمو های آرایشی مقدار بسیار زیادی گردو غبار ، سلول مرده پوست و اواع باکتری ها وجود دارد . پس به شما توصیه می شود تا برای جلوگیری از آکنه و انواع بیماریهای عفونی و قارچی شانه ها و قلمو های آرایشی خود را در فاصله زمانی کوتاه بشوئید .
برای پاک کردن گوش از چه چیز استفاده کنیم
برای نظافت گوش هرگز از گوش پاکن و یا وسیله دیگر استفاده نکنید چرا که ممکن است با مجاری گوش آسیب برسانید و یا دچار ناشنوایی یا کم شنوایی به صورت موقت یا دائم شوید .
گوش انسان به صورت طبیعی مومی تولید میکند تا با چرب و مرطوب نگهداشتن مجاری از ورود آلاینده ها و گرد و غبار به داخل گوش جلوگیری نماید .
فقط مسواک نزنید
اگر فکر می کنید با مسواک زدن هرگز دچار پوسیدگی دندان نمی شوید سخت در اشتباه هستید . بهتر است بدانید که باکتری های که منجر به پوسیدگی دندان می شوند در بدندانها قرار دارند که امکان دسترسی از طریق مسواک زدن وجود ندارد .
بهترین راه دسترسی به فاصله بین دندانها استفاده از نخ دندان می باشد . یک اشتباه رایج دیگر کشیدن مسواک برروی زبان است که ممکن است باعث بوی بد دهان شود.
تعویض ملحفه و حوله
شاید ندانید که انسانها بیشتر از یک سوم زندگی خود را در رختخواب سر می کنند . در چنین شرایطی رختخواب می تواند به مکانی امن برای باکتری ها و قارچ ها تبدیل گردد .
بهتر است بدانید انسانها بطور طبیعی در یک سال بطور میانگین حدود 26 گالن عرق در رختخواب خود می کنن می کنند . اگر این محیط گرم و مرطوب باشد به محیطی امن برای پرورش انواع قارچ ها مفید می باشد

 

برچسب ها


اشتراک گزاری

مطالب مشابه

تا کنون هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که در مورد این موضوع نظر می دهد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی فرم ورود

آخرین ویدیوها

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - خیابان فجر - کوی مدائن - پلاک ۱۸ - طبقه سوم
تلفن: 02188848073
فکس: 02188848073
رایانامه: info@sibeaval.ir
ما را روی نقشه ببینید